Kumlama Makinesi Teknik Özellikler

Özellikle sanayi bölgelerinde büyük bir ihtiyaç halinde aranılan bir ürün olan kumlama makineleri, çalışanlara sağladığı kolaylıklar sayesinde pratiklik sunmaktadır. Bu nedenle sık sık talep görmeyi başaran bir yapıya sahip olan kumlama makinesi, kendi arasında çok sayıda alternatife ayrılmaya başlamıştır. Bu çeşitlilik, iş kolu ve iş gücüne bağlı olarak en avantajlı, en uygun ve en verimli ürünü seçmenize yardımcı olacak. Alternatifinin çok olmasından dolayı teknik özellik anlamında her ürün, farklı bir yapıya sahiptir. Bu yapıları en iyi şekilde inceleyerek doğru ürünü almak için firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kumlama Kabini Teknik Özellikleri

Alternatif bir makine türü olan bu ürün hem verimliliği hem de hacmi ile büyük ilgi görmeyi başarmıştır. Kumlama kabini, işlevselliğinin yanı sıra barındırdığı teknik özellikler ile de sık sık tercih edilmektedir.

Makine, kabin, kum kazanı, filtre, pano ve kumlama setinden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra makinenin işlevselliği hassas metaller için tam verim gösterir. Kalıp kumlama için de ideal olan makine, çevre kirliliğini engelleyecek özelliğe de sahiptir. Kumlama makinesi denildiği zaman akla gelen tozlar, filtre sayesinde  çekilerek kabinden uzaklaştırılmaktadır. Kabin içerisinde kalan kum / granüller tekrar kullanılabilmektedir.

Tamburlu Kumlama Makinesinin Teknik Özellikleri

Küçük ve orta boyutlu metaller için son derece uygun olan bu kumlama makinesi, sanayide sık sık kullanılır. Özellikle kumlanacak parçaların yuvarlanmaya uygun bir şeklinin olması, makinaya büyük bir işlevsellik katar. 3 tambur üzerine sarılmış olan plastiğin hazneyi döndürmesi ve türbinin granül gönderiyor olması, kumlama yapmak için bir problem olmadığının kanıtıdır. Sanayide sık sık tercih edilen bu ürün için firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Seyyar Kumlama Makineleri Teknik Özellikleri

Dış ortamlarda ve havalandırmaya uygun şartlara sahip olan kapalı ortamlarda kullanıma uygun olan bu makine, büyük ölçekli malzemeler için oldukça kritiktir. Geniş ölçekli malzemeler, araç ve parçalarının kumlanması, seyyar makine ile mümkün olmaktadır.

22 kW vidalı kompesöre sahip olunduğu taktirde, makine rahatlıkla kullanılabilir, tam anlamıyla verim alınabilir. Aynı zamanda hava tankı da şarttır.