Kumlama Makinesi Çalışma Talimatı

Kumlama makineleri, iş hayatında sağladığı kolaylık ve pratiklikten dolayı sanayi bölgeleri başta olmak üzere birçok farklı sektörün gözde, işlevsel makinelerinin başında geliyor. Makineyi donanımlı ve tecrübeli bir personele emanet ederek sonuç beklenmeye başladığında tam randımanlı ve günden güne artan olumlu skorlar görmek mümkün durumda iken, bu makinelerin çalışma şartları da bulunmaktadır. Makinelerin en uygun iş şartlarında, kapalı veya açık ortamlara uygun olup olmadığı sorgulanmalıdır. Birçok farklı, alternatif kumlama makinesi bulunduğu için satın alım işlemi sırasında kendinize ve çalışma ortamınıza en uygun ürünü seçmelisiniz. Ayrıca, ürünü satın aldıktan sonra çalışma şartlarını mutlaka incelemelisiniz. Her ürünün, farklı ve kendine has yapısal özellikleri bulunmaktadır.

Seyyar Kumlama Makineleri Çalışma Talimatları

Seyyar kumlama makinesi, işlevselliği ve kum ayar vanasına sahip olması nedeniyle sürekli olarak tercih edilen, ilgi duyulan bir üründür. Firmamızda bu makineyi alabilme fırsatına sahip olduğunuz gibi, aynı zamanda dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar da bulunmaktadır. Bu makinelerin tam randımanlı bir şekilde kullanılabilmesi adına 22 kW ve üstü vidalı kompresör şarttır.

Bu makinelerin kazanları, 6 ve 8 bar arasında aktif olarak çalışmasına karşın tam 18 bar basıncı su testine tabi tutulur.

Askılı Kumlama Makineleri Çalışma Talimatları

Askılı kumlama makineleri, özellikle metal sektöründe oldukça yoğun rağbet görmektedir. Sac ve metal parçaların parlatılmasında, yapılan dökümlerin yüzeylerinin temizlenmesi ve pürüzlendirilmesinde, boya kaplama öncesi hazırlık döneminde ve dövme parçaların tuvallerine dahil edilmesinde son derece kullanışlıdır. Dakikada 3000 devir yapması, bu makineyi işlevsel kılan etkenlerin başında gelir. Kumlanabilecek parça yüksekliği, çalışma talimatları açısından önemlidir. 1000 ile 4000 arası Litre, minimum ve maksimum sınırlardır.

Boru Kumlama Makineleri Çalışma Talimatları

Kumlama makineleri içerisinde boru tip malzemeler adına oldukça kullanışlı olan Boru Kumlama Makinelerinin hızı, talebe göre arttırılabildiği gibi azaltılabilir. Boru sektöründe büyük kolaylıklar sağlayan makine, yuvarlak olan tüm malzemelerin içini ve dışını kumlayabilmektedir. 48 mm’den 3050 mm’ye kadar üretilebilen makine, türbin çapını da 2x500 olarak belirlemiş durumdadır.